Még mindig magas a közúti balesetek száma Magyarországon, de más helyzetekben is szükségünk lehet balesetbiztosításra, amely sokkal több dologban segíthet, mint azt gondolnánk.
A közúti balesetek száma Magyarországon egész Európa szerte hosszú éveken át rendkívül magas volt, mondhatni hazánk az élmezőnyben állt. Mára egyértelmű és fokozatos javulás állt be ezen a téren, de sokkal inkább csak a baleseti halálokok száma csökkent drasztikusan, konkrétan a balesetek mennyisége elhanyagolható mértékben, így például 2013 első negyedévében több mint 2,500-an sérültek meg az utakon, míg ez a szám egy évvel korábban 2,800 volt, 2010-ben pedig kis híján a 3,000-et is elérte. Érdekesség, hogy 2007-ben 4,000 felett jártak ezek az értékek! A javulás tehát a statisztikák alapján is kimutatható, azonban a közúti balesetek száma továbbra sem csökkent olyan mértékben, hogy az indokolttá tenné például a baleseti biztosítás hanyagolását, hiszen amennyiben közúti balesetet szenvedünk, akkor kis híján csak és kizárólag magunkra számíthatunk, legyen szó akár a kórházi költségekről, akár az okozott kárról. Dolgunkat azonban alaposan megkönnyítheti a balesetbiztosítás, ami a történtek miatti sokk mellett legalább az anyagi problémákat leveszi a vállunkról.
A balesetek egyik rossz tulajdonságának tekinthető, hogy általában váratlanul, és mindig a lehető legrosszabb időpontban történnek, egyszóval nem ismernek semmiféle törvényszerűséget, rendszerességet pedig pláne. A legtöbb esetben a balesetek sportolás közben, szabadidőnkben, de még inkább saját háztartásunkban érnek minket, ám toronymagasan vezetik a statisztikákat a közúti balesetek. Nyilván vannak olyan emberek, akik szerencsésen megússzák még a legnagyobb baleseteket is, de a szerencse nem mindig áll a mi pártunkra, így a balesetek többségével általában anyagi teher is együtt jár, egy baleset okán tehát könnyedén rossz anyagi helyzetbe kerülhetünk. Ha ezt mindenképpen meg akarjuk akadályozni, akkor annak a legjobb módja, ha előre gondolkodunk, és mi is kötünk balesetbiztosítást, ami az ilyen esetekben a felmerülő költségek jelentős részét, gyakran teljes egészét képes levenni a vállunkról. Hogy milyen előnyei vannak a balesetbiztosításnak? Általánosságban ezt biztosítója válogatja, de a legtöbb esetben például magas térítési összegeket ad, ha maradandó egészségkárosodásról van szó, és 50 százalékos, vagy afeletti rokkantság esetében azonnali, többnyire egyösszegű gyorssegélyt képes adni az érintettnek.
Amennyiben egy baleset során súlyos rokkantság ér minket, a balesetbiztosítás rehabilitációs tanácsadást és szolgáltatást is nyújt nekünk, sőt mi több, még olyan balesetekre is kiterjed a hatóköre, mint az égés vagy a csonttörés. Természetesen ez a fajta biztosítás képes fedezni a kórházi napidíjat, ezen felül pedig a műtéti beavatkozásokat is. A balesetbiztosítás nagy előnye továbbá, hogy esetleges haláleset folyamán a családtagok azonnali segítséget kapnak. A legtöbben azért nem kötnek ugyanakkor balesetbiztosítást, mert abban a hitben élnek, hogy a TB majd megfizeti minden kárukat baleset esetén. Ez részben igaz is, de csak a táppénz általában egy olyan csökkentett ellátás, hogy család esetén nem biztos, hogy elegendő lesz ahhoz, hogy hosszú távon képesek legyünk finanszírozni alapvető kiadásainkat. Baleset esetén ráadásul megnövekednek a kiadások is - gyógyszerek, orvosok és a többi -, így a balesetbiztosítás segítségével legalább ezeket a plusz költségeket képes maradéktalanul fedezni úgy, hogy mellette még marad is.
Kapcsolódó termékek: